Domov

Kategória / Výrobcovia


Všetko o nosení
Všetko o plienkach
Návody
Fotogaléria
Vaše otázky
Kontakt
Obchodné podmienky
GDPR
Poštovné

Kontakt:
Andrea Kundríková
Prostějovská 42
080 01 Prešov

Prevádzka: Komenského 2
Po - Pi: 14:00 - 17:00
Kontakt: mobil: 0905 573 015
andrea@nosime.sk

Spolupracujeme
Srdce na srdci

Prečo látkové plienky

 

Dôvodov prečo používať látkové plienky je niekoľko. Najdôležitejšie sú dva. Prvým z nich sú naše deti, pre ktoré je takýto spôsob prebaľovania prirodzenejší a zdravší. Druhým dobrým dôvodom je životné prostredie, pretože takéto prebaľovanie je voči nemu podstatne šetrnejšie a ohľaduplnejšie.

Ďalším dôvodom pre mnohých z nás je aj finančná stránka veci – hoci sú počiatočné náklady pomerne vysoké,  veľmi rýchlo sa táto investícia vráti a pomôže Vám ušetriť peniaze.

Priemerné bábätko spotrebuje až 5000 jednorázových plienok,čo predstavuje 4% odpadu produkovaného v domácnostiach. Plienky sa celkom rozložia až za 500 rokov, dovtedy sa budú plniť skládky odpadu. Pri výrobe jednorázových plienok sa spotrebuje 3,5 kraňát viac energie ako pri výrobe látkových plienok.

Jedným z najčastejších argumentov proti látkovým plienkam býva to, že aj pranie zaťažuje životné prostredie spotrebou vody, energie, používaním pracích prostriedkov. Táto spotreba je však nižšia ako energia vynaložená na jednorázové plienky.

Látkové plienky neobsahujú žiadne chemikálie a sú vyrábané z nealergizujúcich a prírodných materiálov. Nemusíte sa báť zaparenín, pretože látkové plienky dýchajú lepšie ako jednorázové a kvalitné plienky dobre absorbujú vlhkosť, takže zadoček dieťatka je v suchu.

Používanie látkových plienok nie je časovo náročné. Zabudnite na vyváranie a žehlenie. Moderné plienky sa perú pri 60o C a nie je potrebné ich žehliť. Ich údržba je viac než jednoduchá a nezaberie Vám veľa času. Stačí plienky hodiť do práčky raz za 2–3 dni, potom ich zavesiť a to je všetko. Ich používanie Vám uľahčia separačné vložky, ktoré stolicu dieťaťa zachytia a stačí ich vybrať a spláchnuť do záchoda.

Prvotná investícia samôže zdať pomerne vysoká. Na začiatok si môžete kúpiť kombinovanú testovaciu sadu,. v ktorj nájdete plienky rôznych typov a značiek. A môžete začať skúšať. Každému vyhovuje niečo iné, určite nájdete to pravé pre Vás a Vaše dieťatko. Ak zistíte, ktoré plienky Vám najviac vyhovujú, dokúpite si plienky tejto značky v kompletnej sade. Plienky však nevyužijete len pri jednom dieťatku, kvalitné plienky si počkajú aj na druhé či tretie dieťatko. A to je značná úspora, keď ďalšiemu bábätku nebudete musieť kupovať žiaden plienky.

Plienky sa vyrábajú z rôznych materiálov – bavlna, biobavlna, froté, flanel, bambusové froté, konope......každý z nich má iné vlastnosti. Plienkvé systémy sa v podstate dajú rozdeliť na dva druhy – tzv AIO =All In One systémy, ktoré sa podobajú jednorázovým plienkam. Tieto plienky sa používajú podobne ako jednorázové plienky, až na to, že sa po použití nevyhodia, ale vyperú.

Druhý typ plienkvých systémov je ten, ktorý sa skladá zo sacej časti (plienka) a z vrchných nepremokavých nohavičiek.

Ak sa do používania látkových plienook pustíte, po ich vyskúšaní budete zrejme zvedaví na ďalší a Ďalší druh, s týmito plienkami sa dá experimentovať a skúšať, rôzne ich kombinovať podľa toho, čo je pre Vás najvhodnejšie.

Používanie látkových plienok je v konečnom dôsledku zábavné… Čas, ktorý strávite s dieťatkom pri vyberaní plienok z práčky a pri ich vešaní bude pre Vás veselým zážitkom a pre dieťatko zaujímavou hrou. Vaše dieťa Vám za to neskôr poďakuje. 

 

 Aktuality
Nádherná fleesová mikina, ktorá je doplnená aplikáciou so šatky Lenny Lamb...skvelá kombinácia :-)Čo dať na nôžky dieťaťu v zime? No predsa toto...
Nosiče Babyšatky Oblečenie Doplnky O obchode
Nosič Manduca
Nosič Ergo
Nosič Kibi
Nosič Tula
Nosič Fidella Fusion
Nosič Storchenwiege
Nosič Isara
Nosič Moby
Nosič Lenny Lamb
Babyšatky Storchenwiege
Babyšatky Moby - elastické
Babyšatky Hoppediz
Babyšatky Didymos
Babyšatky Yaro
Babyšatky Je port mon Bebe - elasticke
Babyšatky Fidella Babyšatky LoktuShe
Babyšatky Pure Baby Love
Hoppediz Merino
Na nosenie
MaM kapsa
Design Socks
Čiapky, kukly
Softshellova kapsa Angel Wings Bunda Wallaby
Bunda Diva Milano
Miomat
Flip and Tumble
Deka Disana
Overal Lenny Lamb
Mikiny Lenny Lamb
Zľavnený tovar
O firme
Požičovňa
Poštovné
Obchodné podmienky
Reklamčný formulár