Domov

Kategória / Výrobcovia


Všetko o nosení
Všetko o plienkach
Návody
Fotogaléria
Vaše otázky
Kontakt
Obchodné podmienky
GDPR
Poštovné

Kontakt:
Andrea Kundríková
Prostějovská 42
080 01 Prešov

Prevádzka: Komenského 2
Po - Pi: 14:00 - 17:00
Kontakt: mobil: 0905 573 015
andrea@nosime.sk

Spolupracujeme
Srdce na srdci

10 dôvodov prečo dieťa nosiť

 

1. Nosenie je výhodné

Uľahčí vám cestovanie, prechádzky, nákupy, budete oveľa mobilnejší. Nosenie vám umožní dojčenie na verejnosti bez toho, aby si to vôbec niekto všimol. Bez obáv môžeme povedať, že nosenie podporuje dojčenie. Dieťatko môže byť nakŕmené kedykoľvek podľa jeho požiadaviek.

 

2. Nosenie podporuje duševný a psychický vývoj dieťaťa

Bábätko pri mame počuje tlkot jej srdca, cíti jej teplo a dych. Počuje jej hlas, cíti jej dotyky, čo mu pripomína pobyt v maminom brušku. Nosením si deti cvičia rovnovážny systém a preukazujú potom lepší pohybový vývin. Nosenie pomáha deťom handicapovaným a predčasne narodeným. Poloha na boku môže pôsobiť terapeuticky pri problémoch s bedrovými kĺbami, nakoľko sú pri tejto polohe nožičky v ideálnom postavení.

 

3. Nosené deti sú šťastnejšie

Nosené deti sú spokojnejšie a menej plačú – nemajú veľa dôvodov na plač. Mama je nablízku, mliečko tiež, nič viac im nechýba. Plač je nepríjemný pre dieťa aj rodiča, vyplavuje sa pri ňom stresový hormón. Deti, ktoré menej plačú majú viac energie na spoznávanie sveta. Nosenie znižuje výskyt dojčenskej koliky. Ak dieťatko niečo vyruší či vystraší, môže sa k vám pritúliť a upokojiť sa tak.

 

4. Nosenie je zdravé aj pre vás 

Pri malom dieťatku zrejme nebudete mať veľa času na seba a na cvičenie. Každodenné nosenie do istej miery cvičenie môže nahradiť, veď si len predstavte chôdzu s niekoľkokilovou záťažou. Nosenie pomáha schudnúť. Ak si potrebujete na chvíľu niekam odbehnúť či niečo doma urobiť, stačí si dať bábo na seba a máte obe ruky voľné.

 

5. Nosenie zlepšuje komunikáciu

Keď je dieťatko pri vás, vidí to čo vy, počuje to čo vy, pohybuje sa spolu s vami, je s vami v neustálom kontakte. Veľa sa naučí sledovaním okolia. Môžete hneď reagovať na jeho potreby bez toho, aby muselo plakať.

 

6. Nosiť môžete aj batoľatá

Hoci sa častejšie stretávame s malými bábätkami v šatkách a babyvakoch, úžasne ich môžeme využiť keď nám naše batoľa začne protestovať a odmieta ísť ďalej. Okrem toho nám nosiče často pomôžu pri výletoch, návštevách ZOO a najmä vtedy, keď so sebou nemáte kočík. Vačšie deti často hľadajú útechu u mamy, najmä keď sú unavené, či v období vzdoru.

 

7. Nosenie je spôsob na zlepšenie komunikácie dieťaťa s otcom, starými rodičmi, prípadne opatrovateľkou

Keďže dieťa bolo 9 mesiacov v maminom brušku, má s ňou silnejšie puto ako s ostatnými členmi rodiny. Nosenie je v tom prípade ideálny spôsob na prehĺbenie ich vzťahu a zlepšenie komunikácie.

 

8. Nosenie poskytuje pocit bezpečia

Pre malé dieťa nie je nič príjemnejšie ako mamina náruč. Nosenie dodáva deťom dostatok istoty a pocit bezpečia, ak vedia, ze u mamy nájdu oporu, budú mať v budúcnosti viac odvahy a budú nebojácne skúšať nové a nové veci.

 

9. Nosenie je ekonomicky výhodné

Najlacnejšie nosiče, ktoré podporujú zdravý vývoj detí sú babyšatky, ktoré sa dajú kúpiť za cenu cca 900.- korún, exkluzívne nosiče stoja síce o niečo viac, ale ak si uvedomíme, že vačšina mamičiek ich používa denne a zrejme ich bude používať aj pri ďalšom dieťati, nie je ani 3000.-korún horibilná suma.

 

10. Nosenie je zábava

Či ide o nosenie malého voňavého bábätka alebo zvedavého batoľaťa, každopádne je to zábava. Ale to už uvidíte sami.....

Aktuality
Prispôsobiteľný, nastaviteľný, mäkký, šýlový, od jedného mesiaca až do 20 kg. Vo veľkostiach Standard a Toddler.Hľadáte nosič pre Vaše bábätko? Nosič Moby Aria je tým pravým, je vhodný od narodenia, da sa prispôsobiť menšiemu i väčšiemu dieťaťu, odvetrávací panel pripevnený gombíkmi umožňuje prúdenie vzduchu okolo bábätka, nosenie vpredu, vzadu a na boku.
Nosiče Babyšatky Oblečenie Doplnky O obchode
Nosič Manduca
Nosič Ergo
Nosič Kibi
Nosič Tula
Nosič Fidella Fusion
Nosič Storchenwiege
Nosič Isara
Nosič Moby
Nosič Lenny Lamb
Babyšatky Storchenwiege
Babyšatky Moby - elastické
Babyšatky Hoppediz
Babyšatky Didymos
Babyšatky Yaro
Babyšatky Je port mon Bebe - elasticke
Babyšatky Fidella Babyšatky LoktuShe
Babyšatky Pure Baby Love
Hoppediz Merino
Na nosenie
MaM kapsa
Design Socks
Čiapky, kukly
Softshellova kapsa Angel Wings Bunda Wallaby
Bunda Diva Milano
Miomat
Flip and Tumble
Deka Disana
Overal Lenny Lamb
Mikiny Lenny Lamb
Zľavnený tovar
O firme
Požičovňa
Poštovné
Obchodné podmienky
Reklamčný formulár